PROшина

Як правильно зберігати шини

Вступ

Щасливим власникам всесезонних шин не доводиться після кожного сезону ламати голову, куди подіти шини, які відслужили свій термін. Однак основній масі автовласників традиційно двічі на рік доводиться вирішувати питання зберігання зимових або літніх шин. Причому зберігати колеса потрібно особливим чином, щоб вони відслужили свій термін, як належить, і не втратили своїх властивостей. У нашій статті ви дізнаєтесь, як правильно зберігати шини і яких помилок уникати під час зберігання.

Повний пансион для шин

Неправильне зберігання може негативно вплинути на якість гуми і ходові характеристики автошин. До того ж, є свої нюанси для зберігання шин окремо і коліс в зборі з дисками. За наявності місця можна зберігати шини вдома або в гаражі, якщо дотримуватися правил, про які піде мова нижче. Говорячи про норми зберігання шин у міжсезоння, ми орієнтуємося на ГОСТ Р 54266-2010 «Шини пневматичні. Упаковка, транспортування і зберігання». У пункті 6 якраз йдеться про вимоги до зберігання.

Особливості зберігання шин без дисків

  • Вертикальне положення: Шини без дисків найкраще зберігати у вертикальному положенні — на стелажі або рівній підлозі.
  • Шини з вузьким профілем: Шини з шириною профілю менше 215 мм допускається зберігати в стопках висотою не більше двох метрів.

Особливості зберігання коліс у зборі

  • Горизонтальне зберігання: Шини з дисками можна зберігати горизонтально, стопками по 4 колеса.
  • Підвішування: Допускається підвішувати колеса у вертикальному положенні.

Загальні рекомендації щодо зберігання автошин або коліс у зборі

  1. Мийка: Перед зберіганням колеса потрібно ретельно вимити — для цього на шиномонтажі можна замовити послугу мийки коліс. Особливо важливо це для зимових шин, на яких залишається багато солей і реагентів. Залишати цю бруд на колесах не корисно. Крім того, це допомагає виявити грижі або порізи на гумі.
  2. Змащення: Експерти рекомендують перед зберіганням обробити шини силіконовою змазкою, щоб зберегти їх еластичність. Протягом усього терміну зберігання рекомендується періодично змащувати шини, наприклад, раз на місяць.

  1. Упаковка: Зберігайте автошини у дихаючих чохлах або пакетах, але не зав’язуйте їх щільно, щоб уникнути накопичення конденсату. Волога може призвести до появи грибка і плісняви.
  2. Поворот: Поворотуйте шини і колеса у зборі приблизно раз на місяць, змінюючи точку опори, щоб вони не деформувалися. Якщо шини зберігаються стопкою, періодично міняйте їх місцями.
  3. Температурний режим: Зберігайте шини при температурі від -30 до +30 градусів. Уникайте зберігання в металевих гаражах влітку, так як вони сильно нагріваються, і на відкритих балконах.

Помилки при зберіганні шин

  1. Зберігання на автомобілі: Якщо автомобіль не використовується цілий сезон, шини можуть деформуватися під тиском маси автомобіля, що призведе до вібрації під час руху.
  2. Щільна упаковка: Не зберігайте колеса щільно завернутими в пакети.
  3. Відкрите сонце: Не зберігайте шини на відкритому сонці або на незаскленому балконі.
  4. Близькість до опалювальних приладів: Не розміщуйте автошини поруч з опалювальними приладами, відстань до них повинна бути не менше метра.
  5. Висока вологість: Зберігайте шини в сухих провітрюваних приміщеннях, щоб уникнути плісняви і корозії.
  6. Вертикальне зберігання коліс з дисками: Не зберігайте колеса у зборі у вертикальному положенні на підлозі або полиці, щоб уникнути деформації.
  7. Чорніння гуми: Не обробляйте шини чорнителями перед зберіганням.

Приклад неправильного зберігання

Шини розташовані занадто тісно, стоять одна на одній, що призводить до деформації, завернуті в щільні пакети.

Якщо немає можливості зберігати шини вдома

Якщо немає часу і бажання дотримуватися всіх правил зберігання, простіше всього здати автошини або колеса у зборі на сезонне зберігання у спеціалізовані склади. Там створені всі умови для зберігання по ГОСТ. Це також зручно під час сезонної зміни шин: “перевзули” авто, відразу здали шини до наступного сезону і забули про це.

Висновок

Основні пункти, які важливі при зберіганні шин: чистота, відсутність сонячних променів, зміна точки опори, температурний діапазон від -30 до +30 градусів. Якщо немає можливості або місця зберігати шини вдома, зручний варіант — здати їх на сезонне зберігання.